Автор: dimitar990 Категория: Спорт
Прочетен: 1119 Коментари: 0 Гласове:
0

Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg
  В началото на седмицата страстите около световното първенство в Бразилия се нагорещиха с не чак до там футболни неща. Луис Суарез охапа Киелини - постъпка, която беше основна тема в спортните медии в следващите дни. Уругвайският нападател беше заплашен с наказание до две години извън футбола. Все пак седмицата на Ливърпул получи своето сурово наказание - 9 мача наказание да не участва в мачовете на Уругвай и отделно 4 месеца време, през което, Уругваеца не трябва да практикува никакъв футбол- дори на клубно ниво. Но за какво беше тази истерия от страна на Фифа, от някои хора. Да постъпката не беше добра, не беше футболна, може и да се каже и грозна, но Суарез не е Канибал в истинският смисъл на думата. Това е постъпка в момент на емоции, тази проява определено не влиае положително нито на футбола, нито на Суарез. Обаче това, което направи Ел Пистолеро не е и животозастрашаващо- на момента болезнено, но за минутка две и минава. Това не е някое изключително грубо нарушение, което най-често минава с до 3 мача наказание. Да, 3 мача наказание, тогава когато имаш риск да контузеш съперник и колега, и дори да поставиш риск за кариерата му. Много често с до 3 мача се наказват и не чак до там футболни прояви като някоя плесница, някой лакът в лицето, но само 3 мача и много рядко повече. Разбирам да го бяха наказали 5-6 мача, но да се мешат на клубно ниво за тази постъпка и още повече 4 месеца- мисля, че ФИФА прекалиха. И на моменти дори е лицемерно. Много често дори не стига, че съдията не е видял даден вид нарушение, а дори и там разни организации като ФИФА и ФА не се и самосезират и определен вид нарушение без никакви последствия. И като говорим от друга страна за нефутболни прояви на терена, много често и палавите закачки съпътстват футболният двубой. И никой не се възмущава от това, че мачове гледат и малки деца. По последния скандал се изказаха различни хора, някои в защита, а други срещу Суарес. Но наистина Суарес нито е убил човек, за да бъде наказван толкова жестоко. Нито пък това е най-грозното нещо на това световно първенство както мисли Роналдо, защото точно съдиите са тези, които бутат Бразилия напред с измислените дузпи и грешните решения, които взимат и решават в последствие мача. Но каквото и да става, дори да има различни мнения по въпроса за Суарез, той е и ще бъде един от най-добрите играчи, с невероятни качества. Един невероятен играч, който има честа да е част от един велик отбор, а именно Ливърпул. Днес част от футболните привърженици дори и на Ливърпул може да реагират по емоционално и да казват, че Суарез трябва да се продаде, но когато го видим в игра се пазете, защото той ще се върне и тогава ще стане страшно. Суарез никога няма да бъде сам.